تولید شیشه لمینت به روش جدید | روش جدید تولید شیشه لمینت | شیشه لمینت خیلی ساده | شیشه چند لایه رزینی

تولید شیشه لمینت به روش جدید

 

تکنولوژی تازه ای برای تولید شیشه لمینت در دنیا ابداع شده است که این صنعت پر هزینه را بسیار راحت و کم خرج کرده است به همین دلیل این تکنولوژی جدید بسیار مقرون به صرفه بوده و می تواند تحول عظیمی در صنعت تولید شیشه لمینت باشد که تنها دارنده این کالا کشورهای چین و آمریکا هستند که در حال تولید این محصول می باشند.

در مقاله ای سعی کردیم شما را با مفهوم و کاربرد رزین در لمینت شیشه اشنا کنیم با ما همراه باشید تا با فناوری جدید اسان و بصرفه برای تولید شیشه لمینت بدون هیچ هزینه اولیه اشنا شوید.

 

رشد شیشه لمینت در ایران

با توجه به افزایش استفاده از فناوری لمینت در صنعت شیشه و استقبال مصرف کنندگان و حتی توجه دولت به ایمنی لمینت و بحث اجباری شدن استفاده از شیشه چند لایه رزینی (لمینت) در ساختمان ها (تایید آتش نشانی ) بحث داغ راه اندازی خط لمینت در ایران به سرعت در حال رشد هست. حال تولید کنندگان به دنبال ارزان ترین روش برای تولید هستن تا بتوانن رقبا خود را از میدان خارج کنن.

ما با هدف اینکه هر شیشه بری در مغازه خود تولید کننده لمینت باشدو هر کارگاه شیشه دو جداره خود تولید کننده  لمینت باشد پا در رقابت در این بازار گذاشته ایم.

رشد شیشه لمینت در ایران

 

روش های تولید لمینت

لمینت به سه روش در دنیا اجرا تولید می شود.

روش اول

لمینت گرم یا اتوکلاو هست که نیاز یه سرمایه گذاری بالا خرید دستگاه سالن بزرگ و کارگر ماهر می باشد تولید در این روش مراحل پیچیده ای دارد و برای تیراژ های بالا فقط به صرفه می باشد.

روش دوم

یا استفاده از دستگاه پتویی این روش نیز نیاز به سرمایه گذاری بالا برای خرید دستگاه و محیط بزرگ می باشد و این روش نسبت به روش اول این ضعف را داراست که فقط شیشه صاف با آن تولید می شود.

روش سوم

استفاده از رزین لمینت می باشد، که در این مقاله می خواهیم در مورد توضیحات کاملی را در ادامه شرح دهیم.

با چند سوال و پاسخ با ان شروع می کنیم.

 

روش های تولید لمینت

 

رزین چیست؟

در واقع رزین همان فرمول شیمیایی طلق pvb است که با مکانیزم جدید و تغییرات خاص و به شکل مایع ای بی رنگ تولید شده است که این مایع در برابر نور uv خورشید واکنش نشان داده و شروع به فعل و انفعالات شیمیایی می کند و طی زمانی کم تغییر از حالت مایع به جامد می کند و همان حالت طلق pvb  را تولید می کند.

رزین چیست؟

 

شیشه چند لایه رزینی (resin laminated glass)

تولید شیشه چند لایه رزینی یا لمینت با این روش بسیار آسان و کم هزینه است به طوری که می توانید به تنهایی یک شیشه لمینت به ابعاد 1 متر مربع را به راحتی تولید کنید و دیگر نیاز به دستگاه های گران قیمت و صرف انرژی زمانی و مالی زیاد مانند دستگاه اتوکلاو، اتاق کلییر و استفاده از نیروی کار متخصص نیست و با کمترین امکانات می توان شیشه لمینت را تولید کرد.

 

شیشه چند لایه رزینی (resin laminated glass)

 

مزایای استفاده از رزین

  1. یکی از بهترین و اولین مزایای استفاده از رزین که مهمترین مبحث این تکنولوژی است، نیاز نداشتن به خرید دستگاهی خاص، گران قیمت که مشکل سرمایه گذاری اولیه را حل کرده در این روش شما هیچ سرمایه گذاری خاصی نیاز ندارید و انجام نمی دهید فقط خرید ماده رزین سرمایه گذاری اولیه شماست.
  2. عدم نیاز به فضایی بزرگ: در این روش شما می توانید شیشه لمینت را در محل کار یا هر جایی مانند: مغازه، سوله یا حتی منزل خودتان بدون هیچ مشکلی تولید کنید، همچنین نیاز به برق فشار قوی و صنعتی ندارید.
  3. عدم نیاز به نیروی متخصص و کارگر ماهر: با این روش و آموزش های اولیه ساده که در اینترنت به راحتی پیدا می شود می توانید حتی در چند ساعت کار با این ماده و روش ساخت را یاد بگیرید و هیچ نیازی برای استفاده از نیروی ماهر ندارید.
  4. این روش صرفه اقتصادی برای تولید در هر ابعادی را دارا می باشد و یک شیشه بر ساده و تازه کار نیز می تواند نیاز های لمینت محل خود را در هر ابعادی پاسخگو باشد.
  5. سرعت عمل در تولید از دیگر مزایای این روش است: این روش تولید لمینت با طی کردن زمانی بسیار کم و نا چیز به طور مثال 2 ساعت نیاز به فعالیت شیمیایی در نور خورشید دارد و شیشه چند لایه رزینی (لمینت) به سرعت حاضر می شود در حالی در روش های دیگر زمان تولید شیشه لمینت بسیار طولانی تر است.

قیمت تمام شده و صرفه اقتصادی: به دلیل ارزان بودن مواد اولیه و کم بودن هزینه نیرو و استفاده از کارگر ساده همچنین سرعت عمل خیلی زیاد قیمت تمام شده شما بسیار کمتر از رقبا  خواهد بود و به راحتی می توانید در بازار رقابت کنید.

مزایای استفاده از رزین

 

آیا برای شیشه خم در ابعاد بزرگ می شود از رزین استفاده کرد؟

جواب بله شما هر زاویه خمی را می توانید در این روش لمینت کنید. در حال حاضر در کارخانه های سکوریتی که شرکت ما خط تولید شیشه لمینت آنها را راه اندازی کرده است. شیشه هایی با ابعاد 2×3 متر در حال تولید شیشه  لمینت می باشند.

در روش مرسوم در قسمت اتوکلاو شما محدودیت استفاده از خم را دارید، همچنین در این روش دستگاه توانایی تولید شیشه خم تا ارتفاع 2 متر را توانای دارد تا انجام دهد که در واقع ارتفاع دهانه دستگاه می باشد ولی در روش رزین هیچ محدودیتی در ابعاد و خم شیشه وجود ندارد.

آیا برای شیشه خم در ابعاد بزرگ می شود از رزین استفاده کرد؟

 

آیا می شود با استفاده از رزین شیشه ضد گلوله تولید کرد ؟

بله، رزین لمینت دارای انواع گوناگونی است که فرمول های مختلفی دارد در مدل ضد گلوله آن که در کشورهای اروپایی، چین و امریکا شاهد استفاده از آن هستیم تست های گلوله با نمره بالای قبولی پاس شده است.

در حال حاضر خط تولید شیشه های ضد گلوله را در افغانستان راه اندازی کرده ایم.

آیا رزین تست های شیشه لمینت را پاس کرده است؟

بله، تست گوی و ضربه انجام شده و استاندارد CE اروپا را دارا می باشد.

آیا می شود با استفاده از رزین شیشه ضد گلوله تولید کرد ؟

 

آیا امکان تغییر رنگ و شفافیت در شیشه لمینت رزینی وجود دارد؟

خیر، در سال های نه چندان دور از رزین دو جزیی استفاده می شد، که به علت اشتباه در درصد ترکیب دو ماده امکان زرد شدن شیشه وجود داشت امّا در حال حاضر رزین تک جزیی تولید می شود و به هیچ عنوان امکان تغییر رنگ وجود ندارد.

آیا امکان تغییر رنگ و شفافیت در شیشه لمینت رزینی وجود دارد؟

 

آیا مایع رزین گارانتی و پشتیبانی دارد؟

بله، شرکت اصلی در کشور چین (که ماده اولیه خود را از امریکا وارد می کند ) و نماینده انحصاری این شرکت در ایران به مدت 10 سال این محصول را ضمانت می کنند. خط ارتباطی ما 24 ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شماست. آموزش ها و کلیپ های آموزشی به صورت رایگان در اختیار شما خریدار محترم قرار خواهد گرفت.

آیا مایع رزین گارانتی و پشتیبانی دارد؟

 

روش تولید شیشه چند لایه رزینی (لمینت)

در مورد مراحل استفاده از مایع رزین توضیحاتی کامل و جامع در اختیار شما قرار می دهیم تا هر چه بیشتر با این موضوع آشنا شوید و قدم به قدم تمام این مراحل را از صفر تا 100 برای شما در ادامه شرح می دهیم.

مرحله اول

شیشه های مورد را با هر ابعادی که در نظر دارید برش زده و سپس با دقت تمیز کنید باید کمی وسواس به خرج دهید تا شیشه ها به هیچ عنوان رطوبت نداشته باشند وجود رطوبت در شیشه باعث می شود شیشه پس از لمینت در سطح خود نقاط سفید پدیدار کند.

در مایع رزین هیچ ماده دیگری نباید اضافه شود و حتما شیشه باید با دقت تمیز و خشک شود از شیشه پاک کن اصلا استفاده نشود و با اب خالی عملیات تمیز کردن انجام گیرد.

مرحله دوم

دور تا دور لبه شیشه با نوار چسب دو طرفه بی رنگ چسبیده شود و شیشه بعدی روی آن قرار گیرد.

مرحله سوم

یک قیف ساده ای که از قبل برای این کار طراحی و ساخته شده است را بین شیشه ها قرار داده و پوشش بالایی چسب دو طرفه کنده می شود.

مرحله چهارم

مایع رزین را با دقت وزن کنید به طور مثال برای یک متر مربع شیشه مقدار 15/1 کیلوگرم رزین مورد نیاز می باشد. حتما دقت شود که اگر رزین کمتر از این مقدار بین شیشه ها تزریق شود بعد از لمینت شدن مایع رزین خود را جمع کرده و به اصطلاح حالت خورشیدی ایجاد می کند پس تاکید می شود این مرحله را با دقت بسیار بالا انجام دهید.

مرحله پنجم

مایع رزین را از داخل قیف وارد فضای بسته بین شیشه های که در مراحل قبل آماده شده اند می کنیم و در این مرحله باید برای این که مایع کاملا تمام نواحی خالی بین 2 شیشه را پر کند در یک شیب ملایم قرار می دهیم و پس از ریختن رزین به وسیله ضربه های مستمر حباب بین شیشه ها را خارج می کنیم، سپس به وسیله یک سوزن و سرنگ هوای بین دو شیشه را که در یک جا جمع شده است را خارج کرده تا رزین تمام فضا داخلی بین دو شیشه را پخش شود.

مرحله 6

شیشه ها را با دقت کنترل می کنیم که حباب نداشته باشند و همچنین چسب های دوطرفه را کنترل می کنیم تا از هم جدا و باز نشده باشند و جاهایی که امکان می دهیم چسب ها دو طرفه از هم فاصله گرفته اند را با گیره کاغذ برای شیشه ها با ابعاد کوچک و شیشه با ابعاد بزرگ را با گیره های مکانیکی   محکم می کنیم.

مرحله 7

شیشه ها را به فضا بیرون برده ودر مقابل نور خورشید قرار می دهیم تا شیشه پخته شود معمولا زمان مورد نیاز پخت 2 ساعت می باشد. ولی این مدت بر اساس قدرت اشعه uv خورشید قابل تغییر می باشد، در سیستم هواشناسی که در گوشی های هوشمند نصب است اشعه uv  را می توان اندازه گیری کرد اشعه uv  مورد نیاز باید بین 3 تا5 شیشه به مدت 2 ساعت نیاز است و اگر uv کمتر باشد شیشه مدت بیشتر باید در آفتاب قرار میگیرد  در زمستان که نور خورشید بسیار کم است یا در روزهای ابری می توان از لامپ های uv  استفاده نمود که حتی لمینت در شب را امکان پذیر خواهد کرد.

روش تولید شیشه چند لایه رزینی (لمینت)

مایع تولید شیشه لمینت (uv curing resin)

این مایع از فرمولاسیون سری تولید می شود و در حال حاضر از کشور آمریکا و چین تولید کننده این ماده می باشند که البته مواد اولیه این مایع را آمریکا به چین می دهد و کشور چین نیز هم جزو تولید کنندگان این ماده می باشد که به ایران هم صادرات می کند.

مایع تولید شیشه لمینت (uv curing resin)

فروش عمده مایع رزین لمینت گلاس

برای خرید مایع رزین می توانید از طریق کانال های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

فروش عمده مایع رزین لمینت گلاس

  • تبلیغات:
  1. قیمت هر متر مربع شیشه سکوریت 10 میل
  2. شیشه ساختمانی دست دوم زیبا ساده
  3. خرید عمده شیشه لمینت پنجره
  4. تولید انواع شیشه سکوریت لابی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما