شیشه ساختمانی | انواع شیشه ساختمانی با بهترین قیمت

 شیشه ساختمانی

شیشه ساختمانی در ضاخمت و رنگ های مختلف که هر کدام برای مصارف خاص از لحاظ طراحی و معماری خارجی و داخلی که هر کدام بر اساس ویژگی ها منحصر به فرد در جای مخصوص خودشان به کار می روند. شیشه ساختمانی در معماری خارجی بسیار مورد استفاده قرار گرفته به خاطر همین موضوع استفاده از شیشه در نمای ساختمان رونق چشمگیری گرفته است به طوری با یک نگاه کلی به ساختمانهای بزرگ متوجه این موضوع می شوید.

شیشه ساختمانی

شیشه ساختمانی انواع مختلفی دارد که بر اساس نیاز ما تولید و به کار برده می شود. از این رو در حوزه ساختمانی تقاظا بسیار بالا رفته و علاوه بر طراحی های منحصر به فرد نیز شیشه ها مورد استفاده با مشخصات ،ضخامت ،مقاومت و رنگهای مختلف برای مصارف بسیار زیادی به کار می رود.طراحان و معماران ساختمانی در این مقوله بسیار پیشرفت های بزرگی کردند که از اهمیت بالایی برخوردار است این که هر شیشه در مکان، شرایط و نمای زیبا و خاص خودش مورد استفاده قرار گیرد خود نیازمند تجربه، علم و دانش بالایی است.در همین راستا در این مرحله به معرفی محصولات شیشه مصرفی ساختمان ها می پردازیم.

تفاوت کاربرد شیشه در ساختمان

شیشه ساختمانی کاربردهای بسیار زیادی دارد. هر شیشه در مکان مخصوص به خود قرار میگیرد مثلا شیشه مشجر و مات برای مکان های خصوصی اهم از حمام، دستشوی یا بعضی دیوارهای داخلی منازل و ادارت یا شیشه سکوریت برای بالکن منازل، ویترین فروشگاه ها، درهای شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد. هر شیشه براساس نیازها وتکنولوژی ساخت در مصارف متفاوت بکار میرود وبه همین دلیل ممکن است از شیشه در هر نقطه از ساختمان بر اساس تخیل و سلیقه مهندس معمار به کار برده شود.

شیشه فلوت

یکی از محصولات شیشه که باید معرفی کنیم شیشه فلوت می باشد به خاطر تقاضای زیاد برای ساختمان و محصولات دیگر ساختمانی زیرا این محصول یکی از ابتدایی ترین محصولات شیشه است که بعد از تولید یک پایه اصلی بعضی محصولات دیگر است که  با عملیات های بخصوص بر روی شیشه به وجود می آید. از همین رو به معرفی این محصول می پردازیم. محصول شیشه فلوت مانند تمام محصولات شیشه دیگر از مواد اولیه پودر سیلیس، فلدسپار، دولومیت، آهک، کربنات سدیم، سولفات سدیم تولید می شود. تولید این شیشه به این صورت است که بعد از ریختن مواد اولیه در کوره ذوب که دمای آن 1600 درجه می رسد شیشه ذوب شده به حمام قلع هدایت می شود تا درون آن با ضخامت یکسان و عرض ثابت به طور شناور از حمام قلع خارج می شود و از دمای 1600 به 600 درجه تنزل پیدا می کند. حمام قلع باعث می شود تا شیشه به حالت صاف و بدون هیچگونه موج، حباب، خط وخش داشته باشد. از همین رو برای تولید شیشه های دیگر مورد استفاده قرار میگیرد مانند شیشه سکوریت، رفلکس و ….

شیشه فلوت

انواع شیشه ساختمانی

انواع شیشه ساختمانی عبارتند از:

شیشه فلوت(شناور)

شیشه مشجر (طرح دار)

شیشه آینه ای (شیشه رفلکس یا انعکاس دهنده)

شیشه مات شونده برقی

شیشه رنگی

شیشه ضد آتش (پیرکس)

شیشه مسلح

شیشه دو جداره (مضاعف)

شیشه سکوریت شیشه نشکن

انواع شیشه ساختمانی
  • تبلیغات:
  1. لیست شرکت های تولید کننده شیشه رفلکس در ایران
  2. فروش عمده پنل شیشه دکوراتیو با کیفیت
  3. خرید انواع شیشه سکوریت بالکن
  4. شیشه سکوریت چیست.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما